Nadzieja dla rodzin z problemem alkoholowym

ALKOHOLIZM w rodzinie to bardzo trudny i bolesny temat, który niejednokrotnie ukrywa się przed otoczeniem mimo tego, że zaburza on funkcjonowanie całego systemu rodzinnego, rodzi poważne problemy i jest przyczyną cierpienia dorosłych i dzieci.

JEŚLI MASZ KOCHANĄ OSOBĘ, KTÓREJ PICIE POWODUJE POWAŻNE PROBLEMY, BĘDZIESZ SERDECZNIE WITANY NA SPOTKANIACH PRZEWORSKIEJ WSPÓLNOTY AL-ANON „NADZIEJA”.

Grupy Rodzinne Al-Anon to żony, mężowie, partnerzy, rodzice, dzieci i inni bliscy oraz przyjaciele alkoholików. Jedna spośród prawie 33 tysięcy grup na świecie znajduje się blisko – tu w Przeworsku. W naszym mieście grupa Al-Anon „Nadzieja” spotyka się w każdy czwartek o godz. 17.30 w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Krakowska 30). Członkowie są życzliwi, dobrze poinformowani, a wiadomości o problemach związanych z życiem u boku alkoholika mają „z pierwszej ręki”, ponieważ sami ich doświadczają. Oni także byli kiedyś osamotnieni, pełni goryczy i rozczarowań, ale w Al-Anon odkryli, że nie ma sytuacji zupełnie beznadziejnej i że jest możliwe znalezienie zadowolenia, a nawet szczęścia niezależnie od tego czy alkoholik nadal pije czy nie. Każda grupa Al-Anon ma tylko jeden cel: niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Realizuje to poprzez stosowanie swojego programu, który pomógł wielu z jej członków odzyskać równowagę i pogodę ducha. Członkowie Al-Anon dzielą się swoimi doświadczeniami, siłą i nadzieją i są przekonani, że alkoholizm jest chorobą, a zmiana ich nastawienia może przyczynić się do jej wyleczenia.

„Gdyby nie Al-Anon nadal tkwiłabym w tzw. „sytuacji bez wyjścia”, byłabym rozgoryczona, pełna żalu do wszystkiego i wszystkich, i obwiniałabym siebie, dzieci i całą rodzinę, o to, że mój mąż pije. Teraz, po dwóch latach regularnych spotkań w Al-Anon, jestem innym człowiekiem. Jestem silna, wierzę w siebie i wiem, że nie ma takiego problemu, którego nie można rozwiązać. Na spotkaniach czuję się swobodnie – mówię co mam w sercu i w duszy, ponieważ we wspólnocie obowiązuje zasada anonimowości. Wszystko co mówimy na spotkaniach zachowane jest w całkowitej dyskrecji. Al-Anon pomógł mi odzyskać równowagę i radość z życia, mimo tego, że mój mąż nadal pije” – to wypowiedź jednej z członkiń przeworskiej grupy.

Grupy Rodzinne Al-Anon, których nazwa powstała z pierwszych sylab angielskich wyrazów Alcoholics Anonymous (czyli Anonimowi Alkoholicy) to wspólnota osób, które mają wśród rodziny lub przyjaciół kogoś chorującego na alkoholizm. Grupa ta nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją lub z jakąkolwiek instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. Przeworska wspólnota „Nadzieja” działa już kilkanaście lat i zaprasza na spotkania wszystkie osoby dotknięte problemem alkoholizmu.

Szczegółowe informacje o Al-Anon można odnaleźć na stronie internetowej: www.al-anon.org.pl


Żródło: http://mojprzeworsk.pl/

ZAPROSZENIE:

"Jeżeli masz bliską osobę, której picie powoduje poważne problemy, będziesz serdecznie witany na naszych spotkaniach. Nie mamy powiązań z żadnym wyznaniem wiary, nie mamy żadnych zobowiązań prawnych, składek ani wpisowego. Dzielimy się wzajemnie naszym doświadczeniem, siłą i nadzieją. Twój postęp może się dokonać według twojego własnego sposobu i tobie właściwego tempa. My tylko zachęcamy, abyś wziął udział w naszej wspólnej sprawie."
Źródło: www.al-anon.org.pl


REGION PODKARPACIE - Spis niektórych grup Al-Anon


Jarosław, grupa "Płomień", salka przy kościele O. Reformatów
ul. Jana Pawła II,
każdy piątek - 18.00

Leżajsk, grupa "Stokrotki", Dom Pielgrzyma przy Klasztorze O. Bernardynów
każdy wtorek - 18.00

Łańcut, grupa "Iskra", salka przy Kościele
ul. Farna 20,
każdy wtorek - 18.00

Przemyśl, grupa "Nowe Życie", Klub abstynenta,
ul. Św. Brata Alberta 10,
każdy piątek - 17.00

Przemyśl, grupa "Serce", Kościół Św. Trójcy,
Plac Konstytucji 3 Maja 10,
czwartek - 18.15

Przeworsk, grupa "Nadzieja", MOPS,
ul. Krakowska 30, (budynek MOPS w parku, Klub Abstynenta „Bratek”)
każdy czwartek - 17.30


Rzeszów, grupa "Przemiana", Woj. Ośrodek Uzależnień,
ul. Siemieńskiego 17,
każdy poniedziałek - 18.00
środa - 18.00


Cały spis grup Al-Anon znajduje się na www.al-anon.org.pl


JEŚLI PICIE BLISKIEJ OSOBY PRZESZKADZA CI NORMALNIE ŻYĆ - ZADZWOŃ!
TELEFON DO AL-ANON REGIONU PODKARPACIE - 518 925 592
lub napisz do nas: region_podkarpacki@al -anon.org.pl

RADIO FARA I AL-ANON

"Grupa Al-Anon "Serce" Przemyśl w Radiu Archidjecezjalnym „Fara” od lutego 2011r. prowadzi audycję o naszej wspólnocie Al-Anon i programie na którym pracujemy. Co drugi miesiąc, w każdy trzeci wtorek miesiąca o godz. 16:30 – 17:30 w audycji najpierw przybliżaliśmy 12 stopni Al-Anon, a teraz hasła którymi kierujemy się w naszym osobistym życiu. Każda audycja rozpoczyna się "Modlitwą o pogodę ducha", odczytujemy Preambułę następnie krótkie rozważanie na dany temat. Później osoby z Al-Anon dzielą się swoim osobistym doświadczeniem. Po audycji włączają się członkowie Al-Anon z grup całego naszego Regionu Podkarpacie i dzielą się jak działa nasz program w ich życiu i jak to wpływa na lepszą jakość relacji z otoczeniem w którym żyją jak radzą sobie rozwiązując problemy w swoim życiu, bo łatwiej jest rozwiązywać problemy będąc we wspólnocie osób które mają ten sam problem co ja. W ten sposób docieramy do osób które z różnych powodów nie mają możliwości uczestniczenia w mityngach Al-Anon. W czasie audycji zachęcamy słuchaczy do dzwonienia i zadawania pytań. Na końcu audycji podajemy numer kontaktowy naszego Regionu. Z doświadczenia wiemy że audycji tej słucha wielu ludzi którzy mają wśród swoich bliskich problem alkoholowy. Niektórzy z nich po audycji dzwonią na nasz kontaktowy numer i dzielą się tym jak bardzo audycja im pomaga. Jedna z członkiń Al-Anon po wysłuchaniu audycji wróciła na grupę po długiej przerwie nie uczestniczenia w mityngach. Dziękujemy Sile Wyższej, że mamy możliwość w ten sposób nieść posłanie innym."

Radio „Fara” można odbierać na częstotliwościach 98,2 FM ; 104,5 FM lub prze Internet www.radiofara.pl . Audycje są w każdy trzeci wtorek miesiąca od godz. 16:30 – 17:30.

Grażyna, grupa Al-Anon "Serce" Przemyśl

Przedszkolowo.pl logo